Ostrów Tumski to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu. Jest to najstarsza zabytkowa część miasta, która przyciąga tłumy wrocławian uwielbiających spacery w tej okolicy, ale także turystów ciekawych historii tego miejsca oraz zachwycających zabytków.
Największym zabytkiem Ostrowa Tumskiego jest zdecydowanie zabytkowa Katedra Wrocławska, nazywana również Matką Kościołów Śląskich. Katedra Jana Chrzciciela jest najwyższą zabytkową budowlą w całym mieście, z jej wieży możemy podziwiać panoramę miasta.
Oprócz Katedry znajdziemy tam również wiele zabytkowych kościołów takich jak Kościół Świętego Krzyża oraz Kościół Świętego Marcina, które zachwycają swoją historią, architekturą oraz wnętrzem.
Znajdziemy tam również bardzo popularny Most Tumski zwany Mostem Zakochanych. Każdego dnia to miejsce przyciąga wielu turystów, którzy zawieszają na nim kłódki niczym w Weronie czy Paryżu.
To miejsce zyskuje na uroku wieczorem, kiedy to latarnik zapala na Moście Tumskim 91 latarni gazowych, co powoduje iż to miejsce wygląda jak z baśni.
Latarnik to również bardzo ciekawa postać Ostrowa Tumskiego. Co wieczór postać w czarnej pelerynie oraz kapeluszu rozświetla to miejsce zapalając latarnie gazowy w tradycyjny, zjawiskowy sposób. To dzięki niemu każdego wieczoru na Ostrowie Tumskim robi się magicznie.