Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 – Property Apart

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2023

Zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i turyści przybywający do poszczególnych miejscowości chętnie spacerują głównymi ulicami, poznając najważniejsze zabytki. Wyjątkowe okoliczności sprzyjają kilkugodzinnym przechadzkom. Z pewnością wszystkich odwiedzających Wrocław zachwyci Jarmark Bożonarodzeniowy. Jakie atrakcje tym razem przygotowano dla dorosłych i dzieci? Na jakie jedzenie i napoje najlepiej się skusić? Jakie pamiątki świąteczne warto zakupić? Odpowiedź na te i wiele więcej pytań znajdziesz poniżej. Przeczytaj artykuł, a następnie wybierz się do Wrocławia w dniach 24.11.2023–07.01.2024.

więcej
Najładniejsze parki we Wrocławiu – Property Apart

Najładniejsze parki we Wrocławiu

Zarówno maluchy, jak i młodzież, osoby dorosłe i seniorzy uwielbiają odpoczynek w otoczeniu zieleni. Mieszkańcy Wrocławia oraz turyści chętnie przybywający do stolicy Dolnego Śląska mogą spacerować i aktywnie spędzać czas w aż 44 parkach. Przeczytaj artykuł i poznaj najładniejsze parki Wrocławia, np. Szczytnicki czy Południowy. Dowiedz się, które miejsca są szczególnie warte odwiedzenia.

więcej
Historia wrocławskich krasnali – Property Apart

Historia wrocławskich krasnali

Stolica Dolnego Śląska to niezwykłe miasto. Mieszkańcy i turyści cenią je za szereg atrakcji, które ma do zaproponowania osobom w każdym wieku. Jedną z nich są wrocławskie krasnale. Chcesz poznać ich historię? Przeczytaj artykuł, w którym znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji na temat tych oryginalnych figurek.

więcej

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska nazywanej także Europejską Stolicą Kultury czy Miastem Stu Mostów nikt nie będzie się nudził. Wrocław ma do zaproponowana atrakcje dla osób w każdym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach. Szukasz odpowiedzi na pytanie, gdzie pójść z dziećmi? Jaka rozrywka będzie idealna dla najmłodszych? Przeczytaj artykuł, poznaj ciekawe miejsca dla maluchów (za darmo i z płatnym wstępem), a następnie odwiedź je w towarzystwie swoich podopiecznych.

więcej
Gdzie zjeść dobre śniadanie we Wrocławiu – Property Apart

Gdzie zjeść dobre śniadanie we Wrocławiu?

Niezależnie od tego, czy jest się turystą, który słabo zna miasto, czy jego mieszkańcem, który odkrył już różne ciekawe zakątki stolicy województwa dolnośląskiego, warto od czasu do czasu podarować sobie odrobinę luksusu i zjeść śniadanie poza domem. Gdzie można znaleźć w tym mieście coś pożywnego, dopasowanego do swoich osobistych preferencji? Opcji jest wiele! Ten artykuł powstał, by zaprezentować wszystkim zainteresowanym najlepsze restauracje, w których zjeść można swoje ulubione śniadanie we Wrocławiu. Czy to angielskie, w stylu francuskim lub polskim – wybór pozostaje naprawdę szeroki. W tym mieście znajdą coś dla siebie zarówno fani mięsnych dań, jak i osoby stosujące dietę wegetariańską lub wegańską. Zapraszamy na kulinarną wycieczkę i niezapomnianą przygodę!

więcej
Gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu – Property Apart

Gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu?

Podczas wizyty w innym mieście warto nie tylko zwiedzić zabytki i lokalne atrakcje, lecz również skorzystać z dostępnej oferty gastronomicznej. To okazja do odkrycia nowych smaków oraz poznania restauracji i barów, które chętnie odwiedzi się ponownie. Również miejscowi pytają często, gdzie dobrze i tanio zjeść we Wrocławiu. Wiele lokali się zamyka, a na ich miejscu powstają inne, stąd nie każdy może być zorientowany w dostępnych opcjach. Ten artykuł pomoże pozbierać najważniejsze porady co do wyboru lokali, w których opłaca się zjeść mniejszy lub większy posiłek w stolicy województwa dolnośląskiego. Kto wie, może będzie to niezapomniana kulinarna przygoda lub zachęta do eksplorowania nieznanych dotąd kuchni?

więcej
Fontanna multimedialna Wrocław – Property Apart

FONTANNA MULTIMEDIALNA

Wrocławska fontanna multimedialna otoczona wokół pergolą znajduje się przy Hali Stulecia nieopodal Ogrodu Japońskiego oraz wrocławskiego Zoo i Oceanarium. Jest to największa w Polsce oraz jedna z największych fontann w Europie. W sezonie od kwietnia do października każdego dnia odbywają się tam pokazy dzienne i wieczorne wykorzystujące muzykę współczesną, klasyczną czy pop. W weekendy i święta dodatkowo odbywają się zjawiskowe pokazy specjalne. W sezonie zimowym w niecce fontanny tworzona jest tafla lodowiska oraz zimowa fontanna zsynchronizowana z programem muzycznym.
 

więcej
Muzeum Iluzji Wrocław – Property Apart

MUZEUM ILUZJI

Muzeum iluzji we Wrocławiu to miejsce, w którym sztuka spotka się z iluzją i nauką. Część wystawowa zajmuje 3 ogromne sale z urządzeniami, które wykorzystują zabawę perspektywą, grę światłem oraz zdeformowane lustra i soczewki. To wyjątkowe doświadczenie naukowe wzbogacone poprzez zadania interaktywne, tajemnicze dzieła sztuki oraz klasyczne zagadki zadziwia nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych.

https://muzeumiluzjiwr.pl/

więcej
Ostrów Tumski Wrocław – Property Apart

OSTRÓW TUMSKI

Ostrów Tumski to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu. Jest to najstarsza zabytkowa część miasta, która przyciąga tłumy wrocławian uwielbiających spacery w tej okolicy, ale także turystów ciekawych historii tego miejsca oraz zachwycających zabytków.
Największym zabytkiem Ostrowa Tumskiego jest zdecydowanie zabytkowa Katedra Wrocławska, nazywana również Matką Kościołów Śląskich. Katedra Jana Chrzciciela jest najwyższą zabytkową budowlą w całym mieście, z jej wieży możemy podziwiać panoramę miasta.
Oprócz Katedry znajdziemy tam również wiele zabytkowych kościołów takich jak Kościół Świętego Krzyża oraz Kościół Świętego Marcina, które zachwycają swoją historią, architekturą oraz wnętrzem.
Znajdziemy tam również bardzo popularny Most Tumski zwany Mostem Zakochanych. Każdego dnia to miejsce przyciąga wielu turystów, którzy zawieszają na nim kłódki niczym w Weronie czy Paryżu.
To miejsce zyskuje na uroku wieczorem, kiedy to latarnik zapala na Moście Tumskim 91 latarni gazowych, co powoduje iż to miejsce wygląda jak z baśni.
Latarnik to również bardzo ciekawa postać Ostrowa Tumskiego. Co wieczór postać w czarnej pelerynie oraz kapeluszu rozświetla to miejsce zapalając latarnie gazowy w tradycyjny, zjawiskowy sposób. To dzięki niemu każdego wieczoru na Ostrowie Tumskim robi się magicznie.
 

więcej
Panorama Racławicka Wrocław – Property Apart

PANORAMA RACŁAWICKA

Panorama Racławicka to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

https://mnwr.pl

więcej
Sky Tower Wrocław – Property Apart

SKY TOWER

Sky Tower jest pierwszym drapaczem chmur we Wrocławiu, jego wysokość to aż 212m. Krajobrazy z punktu widokowego znajdującego się na 49 piętrze robią ogromne. Oprócz zjawiskowej panoramy miasta przy sprzyjającej pogodzie możemy dostrzec również Śnieżkę, Ślężę oraz Chełmiec.
Oprócz punktu widokowego w Sky Towerze znajdziemy również centrum handlowe, siłownie, kręgielnie, symulator lotów oraz bardzo popularne Kolejkowo, w którym zobaczyć można makietę obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska.

https://skytower.pl/

https://kolejkowo.pl/wroclaw

więcej
ZOO Wrocław – Property Apart

ZOO WROCŁAW

Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. W ciągu kilku godzin możemy zobaczyć rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów. ZOO Wrocław to największy ogród zoologiczny w Polsce. Żyje tu ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków – większość z nich jest na wyginięciu. Największą atrakcją jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.

https://zoo.wroclaw.pl/

więcej