FONTANNA MULTIMEDIALNA

Wrocławska fontanna multimedialna otoczona wokół pergolą znajduje się przy Hali Stulecia nieopodal Ogrodu Japońskiego oraz wrocławskiego Zoo i Oceanarium. Jest to największa w Polsce oraz jedna z największych fontann w Europie. W sezonie od kwietnia do października każdego dnia odbywają się tam pokazy dzienne i wieczorne wykorzystujące muzykę współczesną, klasyczną czy pop. W weekendy i święta dodatkowo odbywają się zjawiskowe pokazy specjalne. W sezonie zimowym w niecce fontanny tworzona jest tafla lodowiska oraz zimowa fontanna zsynchronizowana z programem muzycznym.
 

więcej

MUZEUM ILUZJI

Muzeum iluzji we Wrocławiu to miejsce, w którym sztuka spotka się z iluzją i nauką. Część wystawowa zajmuje 3 ogromne sale z urządzeniami, które wykorzystują zabawę perspektywą, grę światłem oraz zdeformowane lustra i soczewki. To wyjątkowe doświadczenie naukowe wzbogacone poprzez zadania interaktywne, tajemnicze dzieła sztuki oraz klasyczne zagadki zadziwia nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych.

https://muzeumiluzjiwr.pl/

więcej

OSTRÓW TUMSKI

Ostrów Tumski to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu. Jest to najstarsza zabytkowa część miasta, która przyciąga tłumy wrocławian uwielbiających spacery w tej okolicy, ale także turystów ciekawych historii tego miejsca oraz zachwycających zabytków.
Największym zabytkiem Ostrowa Tumskiego jest zdecydowanie zabytkowa Katedra Wrocławska, nazywana również Matką Kościołów Śląskich. Katedra Jana Chrzciciela jest najwyższą zabytkową budowlą w całym mieście, z jej wieży możemy podziwiać panoramę miasta.
Oprócz Katedry znajdziemy tam również wiele zabytkowych kościołów takich jak Kościół Świętego Krzyża oraz Kościół Świętego Marcina, które zachwycają swoją historią, architekturą oraz wnętrzem.
Znajdziemy tam również bardzo popularny Most Tumski zwany Mostem Zakochanych. Każdego dnia to miejsce przyciąga wielu turystów, którzy zawieszają na nim kłódki niczym w Weronie czy Paryżu.
To miejsce zyskuje na uroku wieczorem, kiedy to latarnik zapala na Moście Tumskim 91 latarni gazowych, co powoduje iż to miejsce wygląda jak z baśni.
Latarnik to również bardzo ciekawa postać Ostrowa Tumskiego. Co wieczór postać w czarnej pelerynie oraz kapeluszu rozświetla to miejsce zapalając latarnie gazowy w tradycyjny, zjawiskowy sposób. To dzięki niemu każdego wieczoru na Ostrowie Tumskim robi się magicznie.
 

więcej

PANORAMA RACŁAWICKA

Panorama Racławicka to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

https://mnwr.pl

więcej

SKY TOWER

Sky Tower jest pierwszym drapaczem chmur we Wrocławiu, jego wysokość to aż 212m. Krajobrazy z punktu widokowego znajdującego się na 49 piętrze robią ogromne. Oprócz zjawiskowej panoramy miasta przy sprzyjającej pogodzie możemy dostrzec również Śnieżkę, Ślężę oraz Chełmiec.
Oprócz punktu widokowego w Sky Towerze znajdziemy również centrum handlowe, siłownie, kręgielnie, symulator lotów oraz bardzo popularne Kolejkowo, w którym zobaczyć można makietę obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska.

https://skytower.pl/

https://kolejkowo.pl/wroclaw

więcej

ZOO WROCŁAW

Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. W ciągu kilku godzin możemy zobaczyć rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów. ZOO Wrocław to największy ogród zoologiczny w Polsce. Żyje tu ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków – większość z nich jest na wyginięciu. Największą atrakcją jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.

https://zoo.wroclaw.pl/

więcej